"Байерн" отговори на предизвикателството на "Дортмунд" с успех в Берлин

© Reuters

Германският шампион "Байерн" (Мюнхен) спечели първия си мач след подновяването на Бундеслигата. Пред празните трибуни на "Старото лесничейство" баварците се наложиха с 2:0 при гостуването си на "Унион" (Берлин).

Голмайсторът на "Байерн" Роберт Левандовски се разписа след изпълнение на дузпа през първата част, а Бенжамен Павар оформи крайния резултат в заключителните минути.

С успеха си тимът на Ханзи Флик събра 58 точки и си върна преднината от четири точки пред втория "Борусия" (Дортмунд). В събота жълто-черните хвърлиха ръкавицата след победа с 4:0 в дербито на Рур срещу "Шалке".

"Байерн" имаше превъзходство през целия мач, като стигна лесно до победата. В началото гол на Томас Мюлер беше отменен заради засада след консултация със системата са видеоповторения.

© Reuters

Пет минути пред края на първата част "Байерн" поведе. Леон Горецка изпревари Невен Суботич, който извърши нарушение в наказателното поле. Впоследствие Левандовски реализира отсъдената дузпа, като това беше неговият 40-и гол през сезона.

Баварците продължиха да доминират, без да има опасни моменти пред двете врати. В 80-ата минута Павар засече центриране от корнер, с което интригата в мача приключи.